Meble skórzane

Jak przygotować meble do renowacji?

Nie zawsze trzeba decydować się na zakup nowych mebli, bardzo często odnowienie starych będzie o wiele lepszym rozwiązaniem i to w zasadzie z dwóch powodów, dlatego że jest to świetny pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy, a jednocześnie nie trzeba się przy tym zbytnio męczyć, a co za tym idzie bez większego problemu można to zrobić samemu. czytaj dalej »

Samodzielna renowacja starych mebli – zrób to sam II

Pierwszym sposobem jest zastosowanie środków chemicznych dostępnych na rynku. Z pewnością jest to bardziej wygodny sposób usuwania starej i brzydkiej powierzchni. Zazwyczaj preparaty przeznaczone do usuwania starej warstwy mebla są w postaci żelu, który nakładamy w odpowiedniej ilości na mebel, a następnie odczekujemy wyznaczony przez producenta czas. Następnym krokiem jest usunięcie starej warstwy za pomocą czytaj dalej »

Co mi będzie potrzebne?

Zabierając się do renowacji starych, niezbyt atrakcyjnych mebli należy liczyć się z tym, że potrzebne będą odpowiednie narzędzia. Oczywiście, każdy mebel będzie potrzebował innych akcesoriów, dlatego też jeżeli nie jesteśmy jeszcze prawieni w przeprowadzeniu renowacji, dobrze będzie poradzić się kogoś z większym doświadczeniem. Często również nie do końca wiemy, z jakim materiałem mamy do czynienia. czytaj dalej »

Aby skórzane meble zawsze wyglądały jak nowe…

Kupując skórzane meble powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że należy o nie odpowiednio dbać po to, aby długo wyglądały jak nowe. Nie są to tanie przedmioty więc tym bardziej warto je pielęgnować. Skóra ma tę tendencję, że blaknie, a także ulega nadmiernemu wysuszeniu, jeżeli jest narażona na długotrwale działanie promieni słonecznych, dlatego meble powinny czytaj dalej »

Właściwa pielęgnacja mebli skórzanych

Skóra to bardzo elegancki materiał, ale również drogi. Jeżeli decydujemy się na zakup mebli skórzanych warto pamiętać o tym, aby prawidłowo o nie dbać, jeśli chcemy, aby posłużyły nam jak najdłużej. Powinniśmy szczególnie pamiętać o tym, aby nie stawiać skórzanych mebli w miejscach najbardziej nasłonecznionych, ponieważ może to spowodować zarówno przesuszenie, jak również płowienie, czyli czytaj dalej »

Podstawowe zasady pielęgnacji i konserwacji mebli

Meble będą zawsze pięknie wyglądały, jeżeli właściwie będziemy o nie dbać. Powinniśmy je właściwie pielęgnować i konserwować, a także samodzielnie wykonywać naprawy, kiedy to nie potrzebują jeszcze zbyt dużej ingerencji takiej jak na przykład zdzierania z nich całej powłoki, jaką jest farba czy lakier. Meble woskowane wymagają najwięcej pielęgnacji. Wosk jest miękkim zabezpieczeniem, przez co czytaj dalej »

Jak odświeżyć stare meble drewniane i skórzane?

Czasem może się zdarzyć, ze coś rozlejemy na meblach, postawimy gorącu kubek, po którym zostanie ślad albo nazbiera się na nich warstewka tłuszczu lub pozostałości po preparatach, którymi je czyściliśmy. Meble w takim stanie nie wyglądają ładnie warto, więc zastosować małe zabiegi, jakimi jest nieznaczna renowacja mebli. Lakierowane meble możemy umyć woda z płynem do czytaj dalej »

Renowacja mebli skórzanych

Meble pokryte skórą z biegiem czasu mogą się odbarwiać w miejscach gdzie były najbardziej używane. Można to bardzo łatwo naprawić. W takim przypadku renowacja mebli skórzanych to bardzo proste zadanie. Najpierw należy dokładnie wyczyścić powierzchnię, którą mamy zamiar naprawić. Używamy do tego celu zawsze środków przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Możemy wykonać to miękką szczoteczka, następnie czytaj dalej »

Czyszczenie skórzanych mebli

Skórzane meble wymagają specjalnej pielęgnacji. Używając jedynie wody z mydłem lub płynem do mycia naczyń możemy skórzanej tapicerce jedynie zaszkodzić. Najlepiej jest kupić płyn do mycia tapicerki skórzanej a także krem lub mleczko, które nawilży skórę i nie doprowadzi do jej przesuszenia. Również do tego celu możemy kupić odpowiednie ściereczki, najlepiej bawełniane lub z mikrofibry, czytaj dalej »