Uwaga na szkodniki!

Nawet wtedy, kiedy bardzo dużą wagę przywiązujemy do naszych mebli, może się zdarzyć, że pojawią się w nich szkodniki. Najczęściej spotykanym szkodnikiem w przypadku drewna są oczywiście korniki. Pierwszym krokiem do pozbycia się nieproszonych gości, będzie zakup odpowiedniego środka na insekty. W wielu sklepach z akcesoriami chemicznymi można nabyć kilka rodzajów takich środków, które dobiera się odpowiednio do danego materiału.

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie strzykawki, za pomocą której można wstrzyknąć środek do otworów, które wyżłobiły szkodniki. Zabezpieczone w ten sposób meble należy zakryć folią, aby środek miał dobre warunki do działania i uwalniania przedmiotu od szkodników. W takim wypadku należy powtórzyć zabieg po kilkudziesięciu dniach. Bardzo ważne jest również odpowiednie wietrzenie pomieszczenia, w którym zastosowano insektycydy gazowe, czyli środki w sprayu, tak aby nie szkodziły one domownikom.

Oczywiście dużo lepszym zaleceniem w przypadku mebli drewnianych jest działanie prewencyjne, ponieważ niezauważone np. korniki, mogą doszczętnie zniszczyć meble, którym nie pomoże nawet renowacja. Dlatego dobrze jest zainwestować w dobrej jakości impregnaty, które zabezpieczą drewno w najlepszy sposób. Jeżeli jednak doszło już do infekcji należy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki, poinformować sprzedawcę o rodzaju drewna z jakiego wykonane zostały meble i zakupić odpowiedni środek.

Warto o tym pamiętać, ponieważ różnego rodzaju szkodniki atakują konkretny rodzaj drewna. W czasie aplikacji bardzo ważna jest również dokładność, ponieważ pominięcie jakiegokolwiek otworu może skutkować nawrotem ataku insektów, który może jeszcze bardziej pogłębić niszczenie mebli.

Po każdym jednorazowym stosowaniu tego typu środków należy zakupić techniczny impregnat i zaimpregnować cały mebel. Po zastosowaniu się do dokładnych wskazówek, można mieć pewność, że insekty nie powrócą już do żerowania w naszych meblach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *