Mieszkaj jak gwiazda

Wszyscy chcielibyśmy móc mieszkać we wspaniale zaaranżowanych lokalach czy budynkach. Gdy oglądamy w czasopismach zdjęcia mieszkań rozmaitych gwiazd, zazwyczaj im po prostu zazdrościmy. Cały czas narzekamy więc na aranżacje swoich pomieszczeń, podczas gdy moglibyśmy je w prosty sposób odmienić. Nie musimy nawet dysponować ogromną ilością pieniędzy, aby ten cel osiągnąć. Wystarczy, że trochę pokombinujemy, a odmienimy wszystkie projekty wnętrz niewielkim kosztem.

Czysty dom to ładny dom

Na początku zadbajmy o pewną podstawę – o porządek. Bardzo możliwe, iż w naszym domu bezustannie panuje ogromny bałagan, bo uważamy, że nie mamy czas u na to, by go ogarnąć. Tak naprawdę jednak są to wyłącznie wymówki. W ciągu kilku minut możemy przecież przetrzeć ściereczką meble do domu, by ściągnąć z nich kurz, zanieczyszczenia oraz pył. Jeśli natomiast podczas weekendu poświęcimy te dwie godziny na ogarnięcie mieszkania, zdołamy w tym czasie wyczyścić łazienkę, umyć podłogi oraz dokładnie poodkurzać.

Najważniejsze jest jednak to, by na co dzień dbać o swój lokal. Zawsze odkładajmy wszystkie rzeczy na swoje miejsce i pilnujmy, by pozostali domownicy robili dokładnie to samo. Ich zresztą też możemy zachęcić do porządków, dzięki czemu sprzątanie pójdzie nam o wiele sprawniej, szybciej, no i efektywniej. Zadbany i świetnie wypielęgnowany dom od razu zaprezentuje się dużo lepiej, bo często to właśnie nieporządek i bałagan sprawiają, że wydaje nam się, iż nasze domy są brzydkie i nieatrakcyjne. To akurat możemy naprawić zupełnie za darmo.

Używane meble

Jeśli jednak stwierdzimy, że nasze mieszkanie nie prezentuje się dobrze tylko dlatego, iż przepełniony jest starymi meblami czy artykułami, będziemy musieli zastąpić je czymś nowym i atrakcyjniejszym. Nie szukajmy jednak takich produktów w modnych salonach czy nawet standardowych sklepach z dodatkami do domów, bo zapłacimy za nie mnóstwo pieniędzy, czego przecież wolelibyśmy uniknąć. Spróbujmy za to sprawdzić, czy w naszej okolicy nie są przypadkiem organizowane pewne giełdy czy skupy rzeczy używanych. W takich miejscach często robią zakupy nawet znani i doświadczeni architekci wnętrz, wiedząc, że można w nich się natknąć na prawdziwe perełki. Kupimy je za grosze, a dzięki nim wystrój mieszkania błyskawicznie się odmieni. Oczywiście jeśli nie mamy ochoty na sięganie po używane rzeczy, zawsze możemy inwestować w te zupełnie nowe, jednak przeważnie za nie przepłacimy i nic w zamian nie uzyskamy.

Dodatki

Ostatnim rozwiązaniem pozwalającym nam na tanią odmianę wnętrza mieszkania jest inwestycja w dodatki. Kosztują one znacznie mniej od ogromnych mebli czy tradycyjnych przedmiotów bądź sprzętów, a mają szeroki zakres zastosowań. Wyrzućmy zatem ze swoich pomieszczeń wszystkie stare doniczki, zakurzone obrazy czy szare i zużyte firanki. Wybierzmy się do dowolnego sklepu z akcesoriami do domów i mieszkań, by w nim zakupić zupełnie nowe i nowoczesne artykuły. Możemy przebierać w różnorodnych zasłonkach, kocach, poszewkach na poduszki czy pościel, donicach, obrazach oraz plakatach. Wybierajmy tylko takie, co do których jesteśmy przekonani, by przypadkiem nie zagracić jeszcze bardziej swojego mieszkania. W aranżacjach wnętrz doskonale sprawdza się bowiem minimalizm, który po prostu nie może wyglądać źle. Jeśli sami go zastosujemy, będziemy zachwyceni efektami.

Podsumowanie

Jak sami widzimy, na trzy sposoby możemy niewielkim nakładem pieniężnym odmienić cały swój dom lub mieszkanie. Zróbmy to i cieszmy się swoim życiem w nowocześnie zaaranżowanym i przepięknie wyposażonym budynku.